1 czerwca 2012

Dzień Matki

     Z okazji Dnia Matki postanowiłam zaszaleć z zupełnie nową dla mnie formą kartki, jaką jest exploding box. Do jego zrobienia posługiwałam się dwoma kursami, pierwszy, dzięki któremu udało mi się stworzyć dosyć masywne, trwałe i doskonale do siebie pasujące elementy pochodzi z blogu Malgodii. Na całe pudełko potrzeba jedynie dwóch kartek wizytowych. Uważam, że lepiej jest robić dół pudełeczka z pasków, niż wycinać całe od razu z tego powodu, iż spód jest wtedy dwa razy grubszy po prostu. Dodatkowe zakładki i założenia w wieczku zaś sprawiają, że wygląda na bardzo dopracowane i estetyczne. Zaś z bloga Qurcza-k podpatrzyłam zaokrąglanie brzegów, dzięki czemu pudełeczko po pierwsze lepiej się zamyka, a po drugie nie gniecie. Zobaczyłam tam też mniej więcej co z czym się lepi xD Doskonałą inspiracją jeśli chodzi zaś o wnętrze wystroju tego cuda była dla mnie strona Domity, same cuda! Dopiero później trafiłam na blog Agnieszki, którym się ona inspirowała i tutaj wprost nie mogłam się napatrzeć! Jednak jak wiecie, taki uroczy drobiazg nie może obejść się bez niespodzianki w środku... Więc znów postanowiłam przetrzeć szlaki i zrobić coś, z czym nie miałam jeszcze nigdy do czynienia, a mianowicie stworzeniem broszki z filcu! Wybór padł oczywiście na kwiat maka, gdyż jak już nie raz chyba wspominałam moja Mama je uwielbia. Oto co wyszło z tych moich eksperymentów: 

     Jeszcze bez życzeń i napisów. Sporo czasu zajęło mi zastanawianie się co i jak powinno wyglądać, gdzie nakleić to, gdzie tamto, ale w końcu się udało. Stworzyłam też pierwszą rozetkę, są na prawdę urocze, będę musiała zacząć je wykorzystywać w większej ilości prac! Swojej premiery doczekały się również piękne serduszka w formie do złudzenia przypominające naklejkowe kolczyki, jakie nie raz nie dwa nosiło się będąc małą dziewczynką - były takie piękne, ale za to strasznie szybko się gubiły ;)

     A u Czekoczyny czeka na Was takie wspaniałe candy, coś o czym zawsze marzyłyście, a bałyście się poszukać, czy też zapytać, czyli cała masa wspaniałych kartek ze starych książek, kopert, pocztówek i innych różności sprzed lat!

3 komentarze:

  1. Pudełko wyszło śliczne :), a z pomysłu na zaokrąglone brzegi i ja teraz skorzystam :)Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny box, urokliwa kolorystyka, kwiat na wieku doskonale nawiązuje do zawartości pudełka. Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne rzeczy tworzysz z papieru:)

    OdpowiedzUsuń